Ons team aan het woord: Carlyn Hokken

In deze rubriek vertellen collega’s van Advocaten Familie- & Erfrecht hoe het is om bij ons te werken. Wat geeft energie? Waar zijn we trots op? En wat maakt Advocaten Familie- & Erfrecht volgens hen bijzonder?

Deze keer spreken we met Carlyn Hokken, sinds 2016 advocaat bij Advocaten Familie- & Erfrecht. Carlyn is zowel familierechtelijk als ondernemingsrechtelijk afgestudeerd, maar haar hart ligt duidelijk bij het familie- en erfrecht. We vroegen haar naar haar ervaringen en werkplezier op kantoor.

Je bent zowel familierechtelijk als ondernemingsrechtelijk afgestudeerd. Wat trok jou uiteindelijk het meest aan in het familie- en erfrecht?

“Ik vond familierecht altijd interessant vanwege de familieverhoudingen. Het is persoonlijker dan heel veel andere rechtsgebieden en je kunt mensen helpen in een voor hen hele lastige periode. Toen ik bij Advocaten Familie- & Erfrecht begon, kwam daar ook het erfrecht bij. Inmiddels ben ik al heel wat jaren met plezier ook bezig met het erfrecht.”

Na bijna zes jaar bij een middelgroot kantoor stapte je in 2016 over naar Advocaten Familie- & Erfrecht. Wat gaf voor jou de doorslag om die overstap te maken?

“Advocaten Familie- & Erfrecht is veel specialistischer. In mijn vorige kantoor lag de nadruk vooral op het ondernemingsrecht en het arbeidsrecht: grote, brede zaken, maar niet helemaal mijn richting. Bij Advocaten Familie- & Erfrecht draait alles om het familie- en erfrecht. Die specialisatie sprak me enorm aan: hier kun je sparren met collega’s die allemaal expert zijn op hun vakgebied.”

Wat vind je het meest betekenisvolle aan het werken in het familie- en erfrecht?

“Het moment dat cliënten rust vinden en de zaak kunnen loslaten. In dit rechtsgebied zijn cliënten vaak heel emotioneel betrokken. Als je een zaak tot een goed einde kunt brengen, zodat mensen de kwestie een plek kunnen geven, dan geeft dat veel voldoening.”

Hoe zou je de sfeer binnen het kantoor omschrijven?

“Gezellig en laagdrempelig. Je kunt altijd bij iedereen binnenlopen. Er wordt hard gewerkt, maar er is ook ruimte voor leuke dingen, zoals onze ‘taste test’ op woensdag. Dat persoonlijke raakt hier niet verloren.”

Wat maakt Advocaten Familie- & Erfrecht tot een bijzonder kantoor om voor te werken?

“Omdat we alleen specialisten in familie- en erfrecht hebben, ligt het kennisniveau hier hoog. Met veel expertise in huis en een eigen opleidingsinstituut blijven we ons continu ontwikkelen. We werken aan complexe dossiers, wat het werk uitdagend én interessant maakt. En er is altijd een collega om mee te sparren – dat geeft vertrouwen, in elkaar en in de kwaliteit die we leveren.”

Ook onderdeel worden van het team? Bekijk onze vacatures en solliciteer!