Vanuit ons kennisinstituut FEIN vinden we het belangrijk en leuk om onze cursisten en andere geïnteresseerden op de hoogte te houden van actuele ontwikkelingen rondom de vereffening van nalatenschappen. Wilt u vanaf nu met enige regelmaat een Vereffeningsflits toegestuurd krijgen geef u dan op voor onze berichten onderaan de website.
In de VereffeningsFlits gaan wij in op enkele inhoudelijke thema’s rondom de vereffening van nalatenschappen en behandelen wij actuele ontwikkelingen en/of uitspraken met betrekking tot de vereffening.
Wij zijn er heel enthousiast over, wij hopen u ook! We wensen u veel leesplezier toe.
Bregje Boelens
Joost Diks
Edith Schnackers
Wettelijk kader, Handleiding erfrechtprocedures kantonrechter en Recofa-richtlijnen
Loon vereffenaar
Voor de berekening van de hoogte van het loon van de vereffenaar sluit de Handleiding erfrechtprocedures kantonrechter aan bij de Recofa-richtlijnen voor faillissementen en surseances van betaling, welke richtlijnen in het leven geroepen zijn om het salaris van de curator te bepalen.
Het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden diende zich te buigen over de vraag of een vereffenaar niet alleen in zijn hoedanigheid van vereffenaar aansprakelijk was, maar ook persoonlijk. In deze procedure ging het om een vereffenaar die tot drie keer toe geweigerd had om mee te werken aan de verkoop van een appartement, waardoor de erfgenamen schade hebben geleden.
Rechtbank Limburg 29 januari 2020, ECLI:NL:RBLIM:2020:1020
Te veel ingehouden loon door gevolmachtigde notaris.
Tijdschrift Erfrecht – uitgave 2, 2020
Het loon van de vereffenaar ex artikel 4:206 lid 3 BW: is er nog een rekening te vereffenen?
Tijdschrift Erfrecht – nummer 3, 2020
De nieuwe Richtlijnen Vereffening nalatenschappen en Handleiding erfrechtprocedures kantonrechter: verzoeken tot aanwijzingen ex artikel 4:210 lid 1 BW niet (meer) mogelijk?
AdvoTip – aflevering 8, 2020
Het is over met verzoeken tot aanwijzing aan de vereffenaar ex artikel 4:210 lid 1 BW: beter ambtshalve gekeerd dan ten hele gedwaald?